Naše značky

HABA

HABA je značka pochádzajúca z Nemecka, ktorá verí, že vštepovanie základných hodnôt, rozvoj tvorivých a nápaditých ľudí, nie je výlučnou prácou rodičov. Deti vyrastajú v zložitej sieti vzťahov. Súrodenci, priatelia, opatrovatelia, učitelia – to všetko má vplyv na vývoj dieťaťa. Okrem ľudí v ich živote od prvého dňa zohráva pri ich vývoji dôležitú úlohu aj prostredie a objekty okolo nich a tie treba vyberať s ohľadom na ich záujmy.

JaBaDaBaDo

Značka JaBaDaBaDo, ktorá vyrába a predáva drevené hračky pre deti, škôlky a nábytok a dekorácie do detských izieb, pochádza zo Švédska. Škandinávsky dizajn s jedinečnými vzormi a modernými farbami pri svojich výrobkoch kombinuje so zábavou a nezameniteľnou hravosťou.

Janod

Francúzska značka Janod ponúka na trhu hračky pre deti vo veku od 12 mesiacov až po 9 rokov. Súčasťou jej ponuky sú hračky, ktoré sú nielen dizajnovo krásne, ale podporujú detskú fantáziu – dávajú deťom možnosť uniknúť do iného sveta ich vlastných predstáv. Zároveň ich podnecujú k tomu, aby vďaka nim tvorili svoj svet, pretože vďaka tvorbe môžu vyjadrovať svoje vlastné pocity, čo je základná ľudská potreba každého z nás.

Jaq Jaq Bird

Jaq Jaq Bird pochádza z Ameriky a prináša na náš trh hračky, ktoré rozvíjajú detskú kreativitu, vďaka ktorým deti majú možnosť ukázať, na čo myslia, čo cítia a aj to ako veci vidia. V ich ponuke nájdete kresliace knižky a veľa pomôcok na maľovanie, ktoré sú skvelé na hru doma, pri cestovaní alebo všade tam, kde má vaše dieťa chvíľu čas a chuť na kreslenie.

Korkii

Korkii je slovenský výrobca hračiek a doplnkov do detských izieb, ktoré sú vyrobené z korku. Ich filozofiou je vyrábať zmysluplné produkty z obnoviteľných zdrojov s veľkým ohľadom na našu planétu. A rovnako s ohľadom na radosť detí a vašich susedov. Všetci vieme, ako znie drevená kocka, ktorá padne na podlahu. Korkii hračky sa vyznačujú svojou ľahkosťou a odolnosťou, takže sa nemusíte báť, že si pri hre deti ublížia.

Le Toy Van

Le Toy Van je spoločnosť s veľkým srdcom založená v Anglicku. Presvedčenie, že detstvo si treba užiť naplno prenášajú aj do výroby ich hračiek, ktoré navrhujú so štipkou francúzskeho dizajnu. V ich ponuke nájdete hračky, ktoré povzbudzujú a inšpirujú k nápaditosti – rôznorodé senzorické prvky ako farby, zvuky a textúry zaručujú, že sa ich hračky stávajú zábavou aj pre ďalšie generácie.

Londji

Zo španielska pochádza značka Londji, ktorá vyrába hračky vhodné pre deti od 3 do 103 rokov. Nemožné? Londji upozorňuje na to, že dieťaťom môže byť každý z nás bez ohľadu na vek. V ich ponuke totiž nájdete rôznorodé skladačky puzzle, ktoré nie sú vhodné iba pre deti, ale veľmi príjemný čas pri nich trávia aj dospelí. Spoločná hra je zdieľanie času s ľuďmi, na ktorých nám záleží, na to treba pamätať.

Maileg

V Dánsku vznikla roztomilá značka Maileg plná príbehov, ktoré sa dajú rozprávať skrz ich malé myšky alebo zajačiky. Verí, že práve cez hru detí s malými kamarátmi sa môžu rodičia najviac dozvedieť o ich detských pocitoch, potrebách a prianiach, ktoré pred nami dospelými ostávajú neraz skryté. Stačí im dopriať ich čas a pokoj pre hru.

Minikane

Minikane je značka, ktorá prichádza z Francúzska a na trh prináša realistické bábiky, v ktorých sa nájde každé jedno dieťa. Okrem bábik prináša na trh aj kočíky a iné doplnky. Široký výber príslušenstva dodá každej bábike ešte väčší jedinečný charakter. Bábiky sú navrhnuté tak, aby sa s nimi mohlo identifikovať každé dieťa bez ohľadu na pohlavie, rasu alebo kultúru.

Moover

Moover Toys sú luxusné drevené hračky navrhnuté v Dásnku a sú známe po celom svete pre svoj vysoko kvalitný dizajn. Hračky sú vhodné pre deti od 6 mesiacov až 5 rokov a sú často považované za „moderné klasiky“ vrátane kočíkov pre bábiky, hojdacích koní, jazdeckých nákladných automobilov a ďalších. Každý produkt má individuálne dizajnové prvky, ktoré sú založené na filozofii jednoduchosti, kvality a dlhej životnosti.

Rockahula Kids

Anglická značka Rockahula Kids vytvára produkty, ktoré sú opakom nudy. Sortiment pre dievčatá a chlapcov zahŕňa vlasové doplnky, šperky, tašky, kabelky a sezónne výrobky, ako sú slnečné okuliare a zimné čiapky a šály. Či už hľadáte sponku s trblietkami, tašku alebo elegantné šperky, v ich ponuke si istotne nájdete niečo, čo si obľúbite.

Scrunch

Značka Scrunch si veľmi dobre uvedomuje, ako veľmi náročné je cestovať s deťmi, a práve preto sa to rodičom snaží čo najviac uľahčiť. Deti však o zábavu v žiadnom prípade neprídu. Všetky hračky a doplnky do vody či piesku sú vyrobené z odolného, pružného silikónu, ktorý sa ľahko čistí a je schopný vydržať aj extrémne teploty bez akýchkoľvek poškodení.

Stoy

Pre švédsku značku Stoy je hra dôležitou záležitosťou, pri ktorej sa bezpečné a odolné hračky stretávajú s minimalistickým škandinávskym dizajnom. Stoy kombinuje klasické tvary, zábavné farby a svet fantázie do každej hračky a zaisťuje, že každá prinesie radosť aj ďalším generáciám.

Taf Toys

Izraelská značka Taf Toys prináša na náš trh hračky, ktoré podporujú emocionálny a motorický vývoj dieťaťa hlavne počas prvých dvoch rokov jeho života. Emocionálny vývoj je veľmi dôležitý pre jeho neskorší život a hračky Taf Toys sú vyrobené s cieľom podporiť ho vo všetkých jeho fázach. Táto značka produkuje výrobky najvyššej kvality a používa špičkové materiály s dôrazom na bezpečnosť detí.

Woodcut Printing

Woodcut Printing je značka pochádzajúca zo Slovenska a venuje sa výrobe detských doplnkov, ktoré spĺňajú ich najdôležitejšie požiadavky – sú prírodné, ekologické, zdravotne nezávadné a originálne. Všetky výrobky ako detský meter, abecedné a číselné obrazy alebo drevené kocky, robia poctivo, takže v nich nenájdete žiadne škodlivé chemikálie či umelé materiály. Pri výrobe kladú dôraz na kvalitu, dostupnosť a šetrnosť voči životnému prostrediu.

Childhome

Hlavným cieľom belgickej značky Childhome je vyrábať dizajnové a moderné výrobky, ktoré vašim deťom alebo vám, spríjemnia život. Preto v ich ponuke nájdete okrem detských odrážadiel, viest alebo doplnkov aj rozličné veci pre dospelých ako sú ruksaky, tašky alebo ľadvinky, ktoré sa tešia vo svete veľkej popularite.

Ciao Bambino

Všetky výrobky poľskej značky Ciao Bambino sú ručne maľované nezávadnými farbami, vyrobené s dôrazom na rozvoj schopností detí a ich estetického cítenia. Ak hľadáte doplnky alebo hračky v jemných pastelových tónoch z ich ponuky si istotne vyberiete.

Goki

Široký výber kvalitných hračiek ponúka nemecká značka Goki, ktorá pôsobí na trhu už niekoľko desaťročí. Spája v sebe vysoké požiadavky rodičov na bezpečné a vysoko vzdelávacie hračky a ochranu životného prostredia. Práve preto sa v Nemecku venuje výsadbe stromov, aby to, čo si z prírody vezmeme, sme jej aj vrátili.

Kids Concept

Švédska značka Kids Concept sa venuje výrobe detských hračiek, ktoré pomáhajú zjednodušiť život s deťmi a dávať im priestor vychutnať si detstvo bezpečne a zábavné. Jediným obmedzením sú hranice detskej fantázie, ktoré sa však vďaka ich hračkám dokážu stále viac rozširovať. Pracujú s niekoľkými rôznymi materiálmi, kombinujú textúry a farby, ktoré považujú za zaujímavé, a tak vytvárajú očarujúce hračky so severským nádychom.

Little Dutch

Little Dutch je značka, ktorá pochádza z Holandska a na trh prináša okrem kvalitných hračiek aj doplnky do detských izbičiek a veci, ktoré rodičom pomôžu so starostlivosťou o deti. Little Dutch chce čo najviac podporovať rodičovstvo, ale aj rozvoj každého jedného dieťaťa bez ohľadu na to, čo im každý nový deň prinesie.

Little Unicorn

Americká značka Little Unicor tvrdí, že existuje, aby spolu s vami oslavovali tie chaotické, vyčerpávajúce ale aj krásne prvé chvíle s vašim dieťatkom, ktoré zafarbia váš celý svet. V ich ponuke nájdete deky, zavinovačky, spacie vaky a mnoho ďalšieho, čo vám uľahčí nielen prvé obdobie s vašim bábätkom, ale aj cestovanie, kúpanie či spanie. Ich rozkošné dizajny sú nezameniteľné a nadčasové.

Meiya&Alvin

Kolekcia Meiya&Alvin stelesňuje hodnoty sveta, v ktorom prebývajú rozkošné postavičky. Vďaka prírodným, udržateľným a recyklovaným materiálom a výrobe sú ich výrobky bezpečné pre kojencov a deti všetkých vekových skupín. Všetky výrobky v kolekcii boli vyrobené s veľkou úctou k životnému prostrediu a za fair trade podmienok.

Mimijo

Z Čiech prišla na náš trh aj značka Mimijo, ktorá prináša silikónové náhrdelníky a hryzátka pre deti, ktoré im pomôžu zvládnuť náročné obdobie, keď im rastú zúbky. Vyrábajú sa z vysoko kvalitného potravinárskeho silikónu, ktorý je zdravotne nezávadný, a tak sa o bezpečie a zdravie svojich detí nemusíte báť. Ochutnávanie predmetov je veľmi dôležitou súčasťou detského vývoja, preto je výber týchto doplnkov veľmi dôležitý.

Petit Monkey

Z Holandska prišla aj mladá značka Petit Monkey, ktorá prináša doplnky a všetky ďalšie nevyhnutnosti, ktoré robia detský svet krajším. Všetky ich kolekcie sú inšpirované detmi a v spolupráci s poprednými dizajnérmi vytvárajú jedinečné kúsky od hračiek, cez bytové doplnky až po potreby pre stolovanie.

Quut

Belgická značka Quut vznikla iba pred pár rokmi, no medzi deťmi, ale aj dospelými sa začala veľmi rýchlo tešiť veľkej obľube. Tvorcovia boli unavení z množstva hračiek do piesku a vody, ktoré boli na trhu, avšak nemali v sebe žiadnu emóciu alebo príbeh, preto sa rozhodli vytvoriť niečo špecifické. Ich cieľom bolo vytvoriť hračky, ktoré vydržia tak dlho ako naše spomienky strávené na pláži, hračky so skutočným, odolným a šikovným dizajnom, ktoré ponúkajú zábavu a krásu deťom i rodičom.

Repello

Z Českej republiky pochádza značka Repello, ktorá prišla s novátorským konceptom hračiek, ktorý rešpektuje detské potreby a rozvíja motoriku tým najprirodzenejším spôsobom. Českí dizajnéri sa postarali o vysokú estetickú hodnotu výrobkov, takže už od mala chcú v deťoch rozvíjať a podporovať zmysel pre krásu a harmóniu.

Tegu

Výrobky značky Tegu sú navrhnuté v USA a vyrobené v Hondurase. Podporujú detskú zvedavosť a potrebu skúšania nových možností, práve preto sa s nimi dá hrať na niekoľko spôsobov a fantázia pri nich nemá žiadne obmedzenia, predovšetkým vďaka možnosti vytvoriť unikátne kombinácie či experimentovať s gravitáciou a magnetizmom. Značka Tegu verí, že najlepšia hra je práve tá, ktorá je bez pravidiel, očakávaní a dopredu napísaných príbehov.

Tikiri

Tikiri je značka zo Srí Lanky, ktorá sa špecializuje na hračky pre deti vo veku od 0-3 rokov. Všetky produkty sú vyrobené vo fair trade podmienkach zo 100% kaučuku a bavlnených materiálov z etických zdrojov. Hračky do vody z kaučuku, ale aj handrové bábiky stimulujú rozvoj detí a poskytujú im pohodli pri hre už v ich raných rokoch.

Vilac

Francúzska hračkárska spoločnosť Vilac vyrába drevené hračky v klasickom starosvetskom štýle s modernými farbami a dizajnom už od roku 1911. Hračky Vilac sú jedinečné, nikdy nevychádzajú z módy a majú v sebe príťažlivosť pre všetky generácie. Vďaka svojmu retro dizajnu oživia detské izby a dospelým pripomenú hračky z ich vlastného detstva.