Čo si budeme hovoriť – rok 2020 je veľmi špecifický a prinútil nás v mnohých ohľadoch spomaliť, či tráviť viac času so svojimi najbližšími v pohodlí domova. Ako iste viete, aj  my sme rodičia dvoch malých drobcov, takže veľmi dobre vieme, že zabaviť deti na dlhší čas nie je až také jednoduché. A preto sme hľadali novú značku, ktorá by nám k tomu dopomohla. A veruže sme našli. Janod – to nie sú iba krásne a kvalitné drevené hračky z Francúzska, ale tiež kreatívne sady pre všetky tvorivé duše. Predstavíme si našich favoritov.

Kreatívne sady s nálepkami

Nálepky sú zábava vždy a všade. Dajú sa však využiť aj lepšie ako nalepovaním na skriňu či policu 😛 . Z dielne Janod sme naskladnili viaceré kreatívne sady, kde si deti môžu dotvoriť obrázky nalepovaním jednotlivých častí. V Kreatívnej sade Zvieratká nájdu 15 kartičiek s obľúbenými zvieratkami a 720 nálepiek, pomocou ktorých dotvárajú obrázky. Pre autíčkových nadšencov tu máme Mozaiku Dopravné prostriedky, kde si môžu lepením dotvoriť farebný vláčik, veľkú loďku, či parádnu helikoptéru. Dievčatám zas určite odporúčame pozrieť Mozaiku Princezné, kde si vytvárajú svoj vlastný rozprávkový príbeh s obľúbenými postavami.

Pečiatky

Ako dieťa som vždy s nadšením sledovala tety na pošte, ako pečiatkujú jeden papier za druhým 🙂 . Je to jednoducho tak – pečiatky sú pre deti veľmi lákavá záležitosť. V Minilove nájdete viaceré penové varianty, ktoré sú dostatočne veľké a po otlačení zanechávajú obrázok vhodný na vymaľovanie. Takto si deti s pomocou vlastnej fantázie môžu vytvoriť originálne vymaľovánky. Na výber máme viacero motívov: princezny, bojovníkov, bájnych jednorožcov, či obľúbených dinosaurov. Stačí si len vybrať a zábava s pečiatkovaním sa môže začať.

Trblietky a farebné piesky

Pri týchto kreatívnych sadách Vás určite ako prvý napadne veľký neporiadok, ktorý po nich ostane 😀 . Nebudem Vás klamať, niekedy sú trblietky naozaj všade naokolo. Ale tá zábava, ktorú deti pri tvorení s nimi zažívajú, je na nezaplatenie. U nás doma majú tieto kreatívne sady úspech tak pri Sárinke, ako aj pri Paťkovi.

V ponuke nájdete napríklad výtvarnú sadu Farebný piesok s trblietkami Jednorožec, v ktorej sú tri predlohové kartičky, dve tuby farebného piesku a špachtla, ktorá pomáha pri odlepovaní samolepiacich častí. Tie pomocou nej dieťa odstráni a na samolepiace časti sype trblietky. Takto si dotvára krásne obrázky, ktoré mu potom zdobia vlastnú detskú izbičku.

Do pozornosti dávam tiež sadu Čarovná noc, kde trblietavé piesky dokonca svietia v tme. Za toto Vás deti budú zbožňovať!

Korálky

Ktoré dievča by netúžilo po krásnych šperkoch? A o to viac, ak si ich vedia vyrobiť vlastnou prácou a trpezlivosťou. Drevené korálky nájdete v Minilove v dvoch prevedeniach: Birdy Peacocks a Birdy Toucans. 220 drevených koráliek v jemných pastelových farbách, 12 amuletov a 6 spôn – z tohto balenia si deti môžu vytvoriť svoj vlastný náhrdelník, náramok, či iný originálny doplnok. Tak už stačí iba doladiť pekné šaty a kabelku a hor sa na výlet za dobrodružstvom.

Prevliekačky, výšivanie

Kreatívne hračky rozvíjajú nielen fantáziu, ale dokážu aj veľmi účinne pomôcť k rozvoju jemnej motoriky. Pýtate sa ako? Môžme si napríklad predstaviť sadu Prevliekanie Dobrodružstvo. 4 listy s pútavými obrázkami a 8 farebných šnúrok, pomocou ktorých si deti vytvoria originálne obrázky do detskej izby. Budú mať nielen radosť z dobre vykonanej práce, ale zdokonalia si tiež jemnú motoriku a koordináciu ruka-oko.

Môžu si tiež vyskúšať základy vyšívania – v tvorivej sade Vyšívanie zvieratká si deti prevliekaním farebnej šnúrky cez správnu dierku vytvoria krásny obrázok obľúbeného zvieratka. Či už to bude vysmiata veverička, pomalá korytnačka, alebo pestrofarebný motýľ, zábava na dlhú dobu je zaručená.

Vyškrabovačky

Last, but not least 😛 . Obľúbené vyškrabovačky. Kto ich ešte nevyskúšal, určite odporúčam jednu sadu kúpiť. My sme mali doma už všetky a veru priznávam, pohrala som sa s radosťou aj ja. Vyškrabkávanie je skvelá antistresová záležitosť 😎 . Kreatívne sady na vyškrabovanie obsahujú viaceré kartónové predlohy s peknými obrázkami, ktoré sú pokryté farebným atramentom. Ten je potrebné povyškrabovať pribaleným drievkom, aby sa obrázok krásne zafarbil.

Naše obľúbené sú jednoznačne Párty masky, ale nájdete u nás tiež motív zvieracích masiek, farebných mačiek, dinosaurov, bájnych jednorožcov, princezien, či napríklad zvieratiek, ktoré dokonca svietia v tme! Vyskúšajte, nebudete ľutovať.

 

Na záver už iba dodám, že existuje veľa šikovných rodičov, ktorí kreatívne sady nepotrebujú. Dokážu si vymyslieť milión aktivít s nožničkami, papierom, či inými drobnosťami. Ja medzi nich úprimne nepatrím. A preto si z času na čas rada dopomôžem práve takýmito parádnymi vymoženosťami.