Všetci rodičia to veľmi dobre poznáte… Keď dieťa ochorie (a nebodaj obidve naraz ako u nás) a nemôže ísť von, nastáva krízový domáci režim. Odpočinok, rozprávka, hranie, čítanie, kreslenie atď. a stále dookola. Prvé dva dni ako tak, ale keď mi na tretí deň Sárka zavelí: Mami, čo ako budeme dnes robiť? Ja sa stráááášne nudím… Začnem vyťahovať svoje tajné tromfy, ktoré nám pomôžu prečkať tento čas bez ujmy 🙂 . A aby sme to mali všetko krásne pohromade, nech sa páči – výber tých najlepších hier a zábaviek z Miniloveu:

 

Hra Lotto Zvieratká

Paťkova obľúbená pamäťová hra lotto Zvieratká s farebnými zvieratkami na štyroch kartičkách od holandskej značky Petit monkey. Úlohou je párovať obrázky zvieratiek na samostatných kartičkách (otočených tvárou dole) so zvieratkami na tabuľke. Víťazom je ten hráč, ktorý ako prvý nájde všetky svoje obrázky. Ide v podstate o jednoduchšiu formu obľúbeného pexesa vhodnú aj pre menšie detičky. Samozrejme, Paťko občas skúša na nás kadejaké podfuky, ale my sa nedáme 😛 . Pravidlá sa musia dodržiavať.

Spoločenská hra Ludanimo

Sada hier Ludanimo je výborný spôsob, ako predstaviť spoločenské hry aj najmenším detičkám. Obsahuje 3 rôzne hry – preteky zvieratiek, pamäťová hra (hľadanie ukrytých zvieratiek) a stavanie veže. Napriek tomu, že je určená skôr pre detičky vo veku 3 rokov, naša Sárka sa s ňou celkom rada zahrá tiež. K hre je pribalených šesť veselých zvieratiek a farebné kocky, z ktorých môžete stavať vežu, alebo môžete so zvieratkami poskakovať sem a tam.

Magnetická hra

Jednoduchá hra s magnetickou podložkou od španielskej Gouly je vhodná aj pre menšie detičky. Dá sa použiť na vypĺňanie predlohy magnetickými farebnými kolieskami, staršie deti si môžu zahrať jednoduché spoločenské hry s pribalenou drevenou kockou. Hračka je vyrobená z dreva a tvrdého kartónu a obsahuje 38 magnetických častí. V Minilovee nájdete viac výborných hračiek a hier od značky Goula. Vyrábajú naozaj kvalitné a oku lahodiace edukačné hračky.

Magnetické stavebnice Tegu

Tegu malo u nás doma veľký úspech od začiatku. A nielen u detí. S magnetickými stavebnicami Tegu sa hráme celá rodina. Šesťdielnu súpravu Jungle dokonca brávame aj

všade na cesty – do auta, či do lietadla. Áno, áno, ja viem, aj by ste vyskúšali, ale odrádza Vás tá cena. Nuž, poviem úprimne: tiež sa mi panenky dvakrát prekrútili, keď som to prvýkrát videla… Ale potom sme vyskúšali kúpiť (Sárka si Tegu veľmi priala na narodeniny) a môžem zodpovedne povedať, že je to top hračka pre všetky vekové kategórie. Treba začať s malou cestovnou verziou a ak má úspech, postupne dokupovať. Jednotlivé stavebnice sa totiž dajú krásne prepájať.

Loto s plochami na rozvíjanie hmatu Zvieratká

Posledná hra Loto je našim najnovším prírastkom a priznám sa, vytiahla som ju ako tajný tromf, keď som už naozaj nevedela ako ďalej 🙂 . A mala veľký úspech. Zatočíte kolesom a prostredníctvom hmatu sa snažíte nájsť jednotlivé zvieratká ukryté v červenom vrecku. Táto hra je úplne iná, „neokukaná“ a možno práve preto mala u nás taký veľký úspech.

Toľko môj stručný výber toho, čo u nás doma nájdete z Miniloveu a čo nám najviac pomáha prečkať ten dlhý čas v období chorôb. Ale verte, niekedy aj mne už dochádzajú inšpirácie a od zúfalstva neviem, čo by som ešte tak s nimi vymyslela. Ale veď to všetci veľmi dobre poznáte  🙂 …