Prvý jarný deň je za nami a počasie vonku nás čoraz viac láka využívať čas mimo domu. A kto má deti, ten vie, že k tomu neodmysliteľne patria bicykle, korčule, skate-boardy či odrážadlá. A práve odrážadlám bude venovaný tento článok, keďže aj u nás v Minilove nájdete pár skvelých kúskov. Rozdelíme si to tentokrát podľa veku a začneme od odrážadla pre našich najmenších kamarátov.

Odrážadlo pre najmenších Childhome Baby bike

Odrážadlo belgickej značky Childhome je úplne najlepšou voľbou pre deti, ktoré ešte nenabrali istotu na dvojkolesového tátoša. Výrobca udáva vek 1,5 roka, ale pohybovo zdatné deti zvládnu prvé krôčiky aj skôr.

A čo je na ňom také výnimočné, že jazdu zvládnu poľahky aj tí najmenší? Vpredu má dve kolesá, takže dieťa jednoduchšie udržiava stabilitu. Je ultra ľahučké, môžte ho kamkoľvek zobrať so sebou a prenášať napríklad hore dole po schodoch. Napíšeme si aj zopár technických parametrov – nosnosť 25 kg, výška sedáku 28 cm, rozmery 49 x 20 x 35 cm. Odrážadlo má kovový rám, PP ráfky, držadlá a pneumatiky sú vyrobené z EVA peny.

Odrážadlo Baby bike u nás nájdete v bielej a šedej farbe. Priznávam, u mňa to bola láska na prvý pohľad, dizajn je totiž dokonalý. A po rozbalení a vyskúšaní sme zistili, že nielen dizajn.

Drevený scooter pre deti od 2 rokov

Drevený scooter holandskej značky Little Dutch je jedným z najpredávanejších produktov u nás v Minilove za celý minulý rok 2018. A niet sa čomu čudovať. Pastelové farby, drevený materiál a ten originálny dizajn sú jednoducho veľkým lákadlom. Aby ste si ale nemysleli, že je scooter iba dizajnová vychytávka, do dnešného dňa neevidujeme ani jednu reklamáciu alebo sťažnosť na tento produkt. Aj v našom okolí máme deti, ktoré si ho zakúpili a s radosťou využívajú dodnes.

Scooter Little Dutch si môžte aktuálne vybrať už v troch krásnych farbách: ružová, mint a modrá. Je určený pre deti od dvoch rokov, ale veľmi záleží aj na pohybovej zdatnosti každého dieťaťa. Osobne odporúčam kúpiť okolo 2 rokov a nechať ho najskôr ako dekoráciu v detskej izbičke. Dieťatko si k nemu postupne nájde cestu. Najskôr ho bude tlačiť pred sebou, potom si skúsi sadnúť, urobí prvé kroky a vy môžte postupne prejsť aj na pohyb po vonku.

Výškovo sú nastaviteľné do 3 úrovní: 32, 34 a 36 cm. Super vychytávkou sú tiež gumenné rúčky, ktoré slúžia aj ako tlmič dopadu, aby sa odrážadlo neobúchalo.

Celoodpružené odrážadlo Re pello®

Môj favorit je jednoznačne celoodpružené odrážadlo Re pello®. Najdokonalejšie odrážadlo, s akým som sa ja osobne stretla. Je drevené a ako jediné odrážadlo, má odpruženú prednú aj zadnú časť. Tým je vhodné doslova a do písmena do každého terénu. Máme ho osobne vyskúšané a keby Paťko neprešiel už na pedálový bicykel, brázdi s ním cesty aj lesy doteraz.

Re pello rastie s dieťaťom – je vhodné pre deti od 1,5 roka do 4 rokov. Výška sedla sa dá nastaviť v rozmedzí 28 – 33.6 cm (krátke sedlo) a 36.4 – 42 cm (dlhé sedlo). Re pello predávame vo viacerých farbách, jednoznačnými favoritmi sa však stali prírodná úprava a tyrkysová.

Kovové odrážadlo Little Dutch

Novinka tohto roka zaznamenala u Vás takmer okamžite obrovský úspech. Už po prvých fotkách a Vašich reakciách mi bolo jasné, že tieto krásne odrážadlá budem stretávať na každom kroku. Kovové odrážadlo Little Dutch nájdete u nás v troch farbách – ružovej, svetlo – modrej a obľúbenej mint farbe. Všetky tri sú prekrásne, na prvý pohľad zaujmú deti aj rodičov. Pre svoju veľkosť a váhu sú však vhodné skôr pre staršie detičky – od 3 rokov. Veľkosť kolies je 12 inch, sedadlo sa dá nastavovať podľa výšky dieťaťa. No kto by mu odolal? Ešte zohnať prútený košík, kam si deti uložia bábiky a jazda sa môže začať.

Verím, že som Vás výberom odrážadiel aspoň trošku inšpirovala. Nechcela som článok zahltiť technickými informáciami od A po Z, ale ak máte otázky, sem s nimi :). S radosťou premeriam a zodpoviem. Skúste nahliadnuť tiež na môj starší článok, ktorý som písala pred rokom. Nájdete v ňom ďalšie infošky na tému drevených odrážadiel.

Na záver ešte veľká vďaka dievčatám z minidiamondblog a doubletrouble za krásne fotky.