Kto by sa tieto dni nechcel ocitnúť niekde pri vode a trocha sa osviežiť, alebo rovno schladiť v tomto horúcom počasí? Počas nich je more, jazero, potok, bazén alebo hoc aj malý bazénik niečo, čo dobre padne nielen nám dospelým ale aj deťom. Voda je pre deti ako magnet a ja nepoznám dieťa, ktoré by čľapotanie vo vode nebavilo. O to viac to platí, ak majú k dispozícii aj nejaké hračky, ktoré im otvoria nové možnosti pri hre.

Minilove má širokú ponuku hračiek do vody, no využiť ich môžete aj pri hre s pieskom, kamienkami alebo dokonca v záhradke. Rozdelili sme vám ich do skupiniek, ale veľa z nich dokáže dieťa využiť veľmi všestranne, tak sa nebojte spoločne s ním experimentovať. Vďaka týmto aktivitám sa deti nielen zabavia, ale aj zdokonalia schopnosti, ktoré budú potrebovať k bežnému životu v budúcnosti. Samozrejme, každá hra s vodou by mala byť pod dozorom dospelého, na to netreba zabúdať.

Hračky do vody

Belgická značka Quut na trh priniesla zaujímavé dizajny hračiek do vody a piesku. Ballo veľký kýblik možno na prvý pohľad nevyzerá ako hračka do vody, ale nenechajte sa zmiasť 🙂 Moderný dizajn nie je iba na to, aby zaujal, ale plní aj dôležitú ergonomickú funkciu, aby sa deťom voda jednoducho naberala a mohli s ňou bez problémov polievať bez zbytočného rozlievania.

Zaujímavé hračky do vody prináša aj značka Scrunch, ktorá na trh priniesla aj sieťky do vody s teleskopickou rúčkou, takže je ich možné individuálne prispôsobiť potrebám detí a zároveň sa dajú jednoducho zložiť, aby sa vošli do tašky pri cestovaní. Vďaka tejto sieťke si deti precvičia aj trpezlivosť, pri chytaní rôznych pokladov na hladine alebo priamo vo vode.

Značka Childhome nie sú len doplnky do detských izieb alebo veľmi praktické tašky na cestovanie. V ich ponuke sa nachádza aj veľmi dôležité produkty do vody, ktoré môžu zachrániť život našich najdrahších. Detská neoprénová vesta pre deti od 3 do 6 rokov vám dodá pocit istoty pri hre v bazéne alebo jazere. Má veľký praktický zips, ktorý umožňuje jednoduchú manipuláciu. Remienok medzi nohami a dva pásy okolo brucha bránia nebezpečnému uvoľneniu vesty.

Ak sa pobyt pri mori alebo jazere nepodarí a bazén tiež nie je k dispozícii, skúste deťom dopriať zábavu aj vo vani. Vďaka Veľrybke od značky Janod si deti budú môcť užiť zábavu aj doma a kresliť si po stenách vani bez strachu, že ju poškodia. Obsahuje 6 druhov špeciálnych pasteliek a pribalená handrička zabezpečí, že budú môcť mazať a tvoriť stále dookola.

Veľkou zábavou vo vani môže byť aj 3D stavebnica Žabí rybník, vďaka ktorej si deti budú môcť zložiť celý rybník s farebnými žabkami. Ak by ste žabky radi doplnili, skúste pozrieť tiež Ostrov tuleňov a Rieku pre krokodílov.

 

 

Hračky do piesku

Značka Scrunch neostala iba pri sieťkach, ale pripravila niekoľko rôznych farebných verzií hračiek, ktoré deti využijú aj pri stavaní zámkov z piesku. Napríklad silikónová lopatka je nutnosť, pri stavbe opevnení a kopaní zákopov, ktoré potrebuje každý dobrý zámok 🙂 Stačí si iba vybrať tú najobľúbenejšiu farbu a k nej doladiť 4 formičky do piesku v tvare – mušle, kraba, delfína či nôžky. Či sa už vaše dieťa rozhodne piecť pieskové koláče alebo postaviť ten najväčší zámok široko ďaleko, určite si pri tom užije kopec zábavy.

Nezabúdame ani na značku Quut, z ktorej sme pre vás vybrali lopatku, ktorá v sebe ukrýva aj sitko s loptičkou. Lopatka je ergonomicky prispôsobená do detskej ruky a so svojimi tromi časťami ponúka veľké možnosti využitia. A aby sa vám pri stavaní toho najkrajšieho zámku stavali ľahšie komplikované vežičky, máme tu pre vás Alto vežu na piesok rovnakej značky. Keď sa hra skončí, jednoduchým klik systémom uložíte jednotlivé časti do seba, aby nezabrali veľa miesta v batožine.

 

 

Hračky do záhrady

 

Deti vedia byť veľmi zaujaté aj prácou v záhrade. Neraz chcú dospelým asistovať pri kopaní, sadení alebo aj polievaní rôznej zeleniny či ovocia. Tak prečo im túto aktivitu neurobiť ešte príjemnejšou?

Set záhradného náradia od značky Janod je nutnosť pre každého malého zanieteného záhradkára. Obsahuje kovovú krhličku, hrable, rýľ a rukavice s motívom roztomilého ježka. Krhlička, rýľ aj hrable sú vhodné aj k jazeru pri hre s kamienkami či pieskom. Dobrým pomocníkom môže byť aj kovový fúrik, s ktorým si deti posilnia hrubú motoriku a pomôžu pri odnášaní buriny zo záhradky 🙂

Silikónový záhradný set Scrunch obsahuje vedierko a lopatku, ktoré môžu deti využiť nielen pri hre v záhrade, ale zabavia sa s nimi aj na pieskovisku. Silikónové vedierko a lopatka sú veľmi ľahučké, ideálne do detskej ruky. Do vedra sa zmestí 0,4 litra vody. Nájdete ho v ponuke v rôznych farbách, stačí si len vybrať.

 

 

Zábavne hry do prírody

Hry, ktoré zabavia na pláži, pri bazéne alebo jazere nemusia byť iba vedierka, formičky alebo lopatky. Super zábavu deti zažijú aj pri hre Plechovky na hranie Les od značky Janod. Táto sada obsahuje 6 plechoviek s motívom obľúbených zvieracích kamarátov a 2 penové loptičky. Stačí ich poskladať na seba a skúsiť zhodiť hodením loptičky. Hra zabaví nielen deti ale aj rodičov.

Zvyknete hrať petang? Švédska značka Kids Concept ponúka Drevený Petanque Boccia, ktorý je zabalený v textilnom vrecku a 6 veľkých gúľ v troch rôznych farbách a jednu malú. Princíp je úplne jednoduchý, vyhráva ten, komu sa podarí hodiť svoju guľu najbližšie k tej najdôležitejšej a najmenšej.

Najpraktickejšou hrou na cestovanie je s istotou lietajúci tanier od značky Scrunch, ktorý v našej ponuke nájdete v niekoľkých farbách. Má priemer 18cm a keďže je vyrobený z recyklovateľného silikónu, tak je jednoduché ho zložiť tak, aby v taške zabral minimum miesta.