Chcete vniesť do hry vašich detí viac kúziel a fantázie? Ak ste si už stihli poobzerať  ponuku nášho eshopu, tak vám neuniklo, že si vyberáme výrobcov hračiek, ktorým záleží na tom, aby sa skvalitnilo detstvo našich detí. Hračky v našej ponuke musia inšpirovať, učiť, rozvíjať svet fantázie alebo len jednoducho priniesť kúzelné svetlo všade tam, kde je momentálne tma. A takou značkou Maileg jednoznačne je.

Skôr, ako vám dáme pár dôvodov prečo sa do tejto značky zamilovať rovnako ako my, vám prezradíme viac o jej vzniku, ale aj to ako ju správne vysloviť.

Jej názov sme si totiž viacerí prispôsobili a čítame ho ako “Majleg”, no správne sa vyslovuje “Maj-laj”. Vznikol z priezviska zakladateľky tejto dánskej značky – dizajnérky a ilustrátorky Dorothe Mailil a dánskeho slovíčka hrať sa – “leg”, a to v roku 1999.

Láska k tejto značke vznikne z maličkostí

Všetko sa totiž začne úplne nenápadne – jednou malou myškou v zápalkovej krabičke, ktorú si pozvete k vám domov. Tá vás očarí hneď ako ju chytíte do rúk. Ani sa nenazdáte a už si budete obzerať vedierko s mopom, postieľku pre drobné bábätko alebo myšku s autom a garážou.

Okrem rozprávkových plyšových myšiek a zajačikov sa značka Maileg zameriava ja na výrobu detského nábytku, kufríkov na hračky, kočíkov pre bábiky, no a v ponuke nájdeme aj porcelánovú súpravu. Táto severská značka si našla fanúšikov nielen v Škandinávii, ale po celom svete a v roku 2008 otvorili svoju druhú pobočku v USA. Výroba všetkých hračiek z dielne Maileg je limitovaná s predpokladom, že to bude zberateľský kúsok v kolekcii nejednej detskej izby.

Maileg oživí klasické herné hodnoty

Žijeme v dobe, ktorá je preplnená podnetmi, ktoré rušia našu pozornosť a sústredenie. Je plná zvukov, svetiel a displejov, ktoré sa predbiehajú a súťažia o pozornosť detí. Menej, no zároveň oveľa viac kvalitnejších hračiek otvára deťom myseľ pre nové príbehy s inovatívnym spôsobom hrania, ktoré im dá dobré základy pre ich budúcnosť. Vďaka novým kamarátom sa bude ich predstavivosť rozvíjať, pretože zistia, že vhodný domček pre malú myšku môže byť škatuľa od nových topánok alebo zásuvka nočného stolíka. Predstavivosti táto značka istotne nebráni, podnecuje ju k rozvoju.

Láska a starostlivosť o malých kamarátov je tiež najlepší predpoklad pre rozvoj detskej emocionálnej inteligencie či šťastia v živote a vzťahoch. Všetci chceme, aby mali naši najmenší zdravé a láskyplne vzťahy s inými, a práve tieto rozkošné drobné hračky im v tom môžu pomôcť. Niekedy sa stačí iba započúvať do „tichej hry“ detí s malými myškami v domčeku, keď si niečo iba tak mrmlú pri hre popod nos pre seba a môžeme sa dozvedieť viac o tom, ako vidia svet, čo ich práve trápi alebo naopak robí radosť.

Dáva si záležať na kvalite výroby

Filozofiou značky je vyrobiť rozkošnú hračku s dôrazom na kvalitu a udržateľnosť. Každá jedna hračka je ručne vyrobená, alebo minimálne dokončená rukami jej zamestnancov, čo znamená, že sa jednotlivé kúsky môžu líšiť v jemných detailoch. Práve to im s istotou pridáva na ich jedinečnom charaktere a pôvabe. Vďaka detailom, ako sú ručne šité oči, veselá čiapka a starostlivo navrhnuté oblečenie, sú tieto hračky jedinečné a nezabudnuteľné.

Postavičky sú vyrobené v piatich rozličných veľkostiach a sú im prispôsobené aj jednotlivé doplnky ako nábytok či oblečenie, vďaka ktorým bude hra oveľa pestrejšia. Spomienky sa tvoria vďaka jednoduchým radostiam detí, ktoré rozvíjajú ich predstavivosť. Tie najlepšie rozprávkové príbehy sú ich príbehy…

Pre batoľatá, ale aj staršie deti a dospelých

Vek hrá často veľmi dôležitú úlohu pri výbere a nákupe hračiek. Pri tejto značke sa dá povedať, že vek je naozaj iba číslo, pretože medzi spokojných majiteľov malých myšiek a zajačikov patria deti rôznych vekových kategórii bez ohľadu vek a pohlavie. Aj v našej ponuke nájdete detské hrkálky vhodné pre novorodencov, mäkučké mačiatko pre batoľatá, zúbkovú vílu, ktorá postráži prvý vypadnutý zúbok každého predškoláka v plechovej krabičke alebo najväčšiu zajačiu balerínu, s ktorou sa budú radi hrať aj dospelí.

Viete, kto je najlepším parťákom pre spoločnú hru pre vaše dieťa? Práve vy! Od vás sa môže najviac naučiť o vzájomnej láske, rešpekte, starostlivosti o iných či vzťahoch, tak si vyberte svojho najobľúbenejšieho roztomilého kamaráta a užite si nielen kvalitne strávený čas s vašimi deťmi, ale aj to tajomné kúzlo, ktoré do hry hračky značky Maileg zaiste vdýchnu.

Na svete je naozaj iba veľmi málo hračiek podobných tým z dielne dánskej značky Maileg, ktoré nás vracajú svojimi detailmi do minulosti, v ktorej čas akoby spomalil, súhlasíte?