Minilove tipy na kvalitné detské hračky


 

 

 

 

Vieme, že zorientovať sa vo svete detských hračiek nie je vždy jednoduché a práve preto by sme vám ich výber chceli uľahčiť a dať pár tipov na kvalitné detské hračky. Môžete z nich čerpať na Vianoce, ale pokojne aj hocikedy počas roka, keď má vaše dieťa nejaký sviatok. Roky sledujeme to, čo svojim deťom pravidelne kupujú naši zákazníci, čo im robí radosť a rozhodli sme sa naše postrehy a vlastné rodičovské skúsenosti spísať do článku.

Detské kuchynky a príslušenstvo

 

Nepoznáme dieťa, ktoré by odolalo hre s detskou kuchynkou. Chytiť do ruky varešku, premiešať obsah hrnca a vykúzliť to najchutnejšie imaginárne jedlo pre rodičov znie ako naozajstná zábava! Deti rady opakujú to, čo vidia robiť svojich rodičov. Istotne ste si všimli, s akým nadšením sa zapájajú do všetkého, čo v kuchyni robíte. Pomáhajú miešať, šúpať a neskôr možno aj krájať. Svoje schopnosti môžu precvičovať aj vo svojej vlastnej detskej kuchynke. A precvičia si oveľa viac. Vďaka rolovej hre si môžu vcítiť do druhej osoby, a tým si posilňujú svoju emocionálnu inteligenciu.
Ktorú z kuchyniek im vyberiete? Ku kuchynkám sa hodia aj ďalšie detské spotrebiče ako kuchynský robot, toustovač či čajová súprava, aby bol zážitok z hry ešte intenzívnejší.

Detské bábiky

Pamätáte si svoju prvú bábiku? Viete si ju živo predstaviť? Možno o pár rokov budú vaše deti takto spomínať na bábiku, ktorú im venujete práve vy. Vďaka značke Little Dutch nájdete aj v našej ponuke niekoľko rôznych textilných bábik, z ktorých budú vaše deti nadšené. Bábika baby Rosa je vyrobená z mäkučkého materiálu a nájdete pri nej množstvo praktických doplnkov ako čiapku, deku, fľašu a cumlík. Bábika Júlia je zabalená v krásnej darčekovej krabičke so šnúrkou na vrchu, ktorá môže zároveň slúžiť ako postieľka. Vďaka darčekovej krabici si už nemusíte robiť ďalšie starosti s balením. Ak sa vaše deti rozhodnú, že chcú bábike dopriať jedinečný zážitok z kočíkovania, pomôže im s tým drevený kočík pre bábiky, ktorý má golfové rúčky, je veľmi skladný a stabilný.

Magnetické hračky

Pamätáte si, keď ste ako deti objavili fascinujúcu silu príťažlivosti dvoch magnetov? Dnešné deti nie sú iné a aj ich zaujíma to, ako sa k sebe magnety priťahujú. Magnety nikdy nie sú nuda, ale dnešná ponuka magnetických hračiek je naozaj veľká.
Magnetické hračky tak môžete nájsť ako knihy alebo rôzne skladačky, vďaka ktorým sa deti naučia oveľa viac. Stačí ak im vyberiete tú správnu tému, o ktorú majú momentálne najväčší záujem. Budú to zvieratká, vesmír, Vianoce alebo ľudské telo? Výhodou magnetických hračiek je aj to, že vďaka magnetom ostávajú jednotlivé časti skoro stále pri sebe a nie je také jednoduché ich stratiť. Magnetické knihy sú výbornou hračkou na cesty, pretože sú uzatvorené v krabiciach a ľahko sa tak prenášajú.

 

Mojkáčikovia a hračky pre bábätká

Hľadáte vhodný prvý darček pre bábätko? Prečítajte si náš článok s tipmi na darčeky ku krstu, ale nezabudnite si pozrieť aj našu ponuku mojkáčikov, ktorých môžeme pre vaše deti aj personalizovať. Ostane im tak jedinečná pamiatka na dôležité chvíle, ktoré sa už nikdy v živote nezopakujú.
Moonie medvedíky a zajačiky, sú veľmi obľúbenými spoločníkmi bábätiek, pretože ich relaxačné zvuky im pomáhajú upokojiť sa. Tlmené svetlo ocenia rodičia pri zaspávaní bábätka, ale aj pri nočnom kŕmení alebo prebaľovaní. Výbornou voľbou môže byť aj detská drevená hrazdička nad hraciu deku, ktorá zabaví dieťa, kým sa rodičia osprchujú alebo uvaria obed. Bábätká nie sú vôbec náročné, ak ide o výber hračiek, no práve preto by sme si my dospelí mali dávať o to väčší pozor, akými hračkami ich obklopujeme.

Drevené autíčka a vláčiky

Ak si predstavíte chlapčenskú izbu, tak v nej nemôže chýbať kvalitné drevené autíčko alebo vláčik. Hrať sa na preteky, cestnú premávku alebo vlakovú stanicu je záľubou všetkých chlapcov, práve preto patria drevené autíčka a vlakové dráhy medzi najobľúbenejšie hračky pre chlapcov. Aj v našej ponuke nájdete niekoľko drevených autíčok a vlakov. Potešil by sa u vás niekto drevenému nákladiaku so štyrmi autíčkami, veľkej drevenej vláčikovej dráhe alebo dokonalej drevenej požiarnej stanici? Na čo netreba zabúdať je to, že autíčka aj vláčiky vieme pre vaše deti personalizovať. Tým vznikne jedinečný kúsok, ktorý sa len tak ľahko nestratí a ostane milou a jedinečnou spomienkou na detstvo.

Detské Puzzle

Ak skladáte puzzle, začínate od jeho okrajov alebo sa zameriate na jeden konkrétny bod, ktorý v množstve kúskov rozoznáte a začínate od neho? Každý z nás má svoj štýl skladanie a inak to nemajú ani deti. Puzzle je výbornou hrou pre všetky vekové kategórie, pretože precvičuje obe mozgové hemisféry. O tom, ako pomáha skladanie puzzle k rozvoju detí sme už písali a teraz by sme vám chceli ukázať niekoľko puzzle, ktoré sú u iných rodičov veľmi obľúbené. Vďaka značke Janod máme v ponuke kufríkové puzzle pre rôzne vekové kategórie. Trojročné deti môžu začať skladať puzzle s 24 kúskami, staršie deti zvládnu náročnejšie skladačky. Zoznámiť sa s puzzle môžu aj oveľa mladšie deti vďaka dreveným vkladačkám alebo duo puzzle Little Dutch, ktoré sú vhodné pre deti od jedného roka.  

 
 

Aktivity kocky a stolíky

Všetky naše hračky sa snažíme vyberať tak, aby boli pre deti nielen zábavné, ale aby sa vďaka nim aj niečo nové naučili, osvojili si nové schopnosti alebo zažili niečo zaujímavé. Ak hľadáte hračku, ktorá v sebe bude ukrývať niekoľko zaujímavých aktivít, máme pre vás niekoľko tipov. Aktivity stolíky s dvoma motívmi – Kvety a motýle alebo Námornícky záliv, je výbornou hračkou pre deti od jedného roka. Na jednej ploche sa nachádza niekoľko prvkov a aktivít, ktoré dieťa zabavia a zároveň pomáhajú rozvíjať jeho jemnú motoriku aj jednotlivé zmysly. Lákať dieťa na skúmanie budú pohyblivé, posuvné aj odnímateľné drevené diely v podobe plachetnice, majáku, čajky, kvetov a motýľov. Záleží na vás, pre ktorý dizajn sa rozhodnete. Ak je pre vás aktivity stolík priveľký a hľadáte niečo menšie, tak riešením bude aktivity kocka, ktorá zaberie menej miesta, no radosť s hry ostane rovnaká.

Zajačiky a myšky Maileg

Pri tipoch na detské hračky nemôžeme zabudnúť na značku Maileg, ktorá patri ú vás, našich zákazníkov, medzi veľmi obľúbené. Či už hľadáte vianočné darčeky, narodeninové darčeky alebo iba malú pozornosť, ktorá zaručene poteší, tak vďaka značke Maileg určite niečo nájdete. Obľúbená je nielen u detí, ale aj u dospelákov, ktorí niekedy ešte ani nemajú vlastné deti. Veď kto by odolal vianočným alebo veľkonočným ozdobám? Malé bábätká môžete potešiť kolotočom nad postieľku alebo darčekovým setom v kufríku Rose, ktorý obsahuje deku a hrkálku. Väčšie deti potešíte zajačikom v rôznych veľkostiach alebo myškami, s ktorými budú môcť zažiť veľa zábavy a dobrodružstiev.

 

Veríme, že ste v tomto článku našli inšpiráciu na detské hračky, ktoré potešia vaše deti pri najbližšom sviatku. Či už sú to Vianoce, narodeniny alebo iný sviatok, ktorý sa blíži a vy neviete, čo by ste pre svoje deti mali kúpiť.