My všetci v Minilove sme sa už pred pár týždňami zmenili na vianočných škriatkov a pripravujeme pre vás množstvo hračiek a doplnkov, ktoré môžete využiť ako vianočné darčeky pre vaše deti. Vôňa kakaa, škoricových koláčikov, vianočné filmy a predovšetkým radosť, ktorú malou troškou prinesieme k vám domov v podobe vianočných darčekov – na to všetko sa aj tento rok veľmi tešíme.

Príde k vám Mikuláš alebo vianočný škriatok?

Čistia si vaše deti poctivo svoje topánky, pretože ešte stále veria, že im sladkú nádielku donesie Mikuláš? Ak im chcete dopriať skutočný magický zážitok, môžete si pomôcť dreveným otlačkom topánok Mikuláša, ktorý priniesol štedrú nádielku sladkostí, orieškov a ovocia. Stačí otlačok položiť na zem, posypať múkou alebo cukrom a vznikne stopa. Zopakujte tento postup od dverí alebo okna až k detským topánkam a tešte sa na prekvapenie v očiach vašich detí.

Zo Škandinávie k nám postupne prichádza aj ich tradícia vianočných škriatkov. Na Islande majú dokonca takých škriatkov 13. Každý večer príde na návštevu jeden z nich a nechá deťom buď niečo sladké a chutné alebo zemiak. Rozhodne sa podľa toho, ako sa deti správali predchádzajúci deň. Postupne sa niečo podobné dostáva aj k nám a za posledné roky sme zachytili, že vo viacerých domácnostiach je škriatok obdobou adventného kalendára. Každý deň počas decembra rodičia pripravia deťom nejaké malé prekvapenie, ktoré “prinesie” ich vianočný škriatok.


Vďaka značke Maileg alebo Little Dutch môžete mať doma vianočných škriatkov aj vy. Značka Little Dutch predstavila tento rok bábiku Sama a Rosu, ktorí sú oblečení vo vianočnom škriatkovskom oblečení. Značka Maileg má v ponuke vianočných škriatkov Pixy každý rok a k Vianociam už neodmyslitelne patria. A ak by nejaké dieťa zaujímalo, odkiaľ taký škriatok prichádza, tak odpoveď máme aj na túto otázku. Prvého decembra sa na jednej stene vášho domu objavia zázračné škriatkove dvere, cez ktoré každý večer prichádza. Čo vy na to? Bude takýto škriatok hosťom počas týchto Vianoc aj u vás? 

Mikulášske vrecko, vianočná pančucha alebo detská topánka?

Dlhé roky sa u nás večer pred Mikulášom čistia detské topánky, no musíme uznať, že neraz sú také malé, že sa do nich všetko to ovocie nezmestí. Preto sme si pre vás pripravili niekoľko noviniek! Ak radi šetríte našu prírodu a hľadáte niečo, čo by ste počas Vianoc mohli využívať opakovane niekoľko rokov, tak je pre vás ideálna voľba mikulášske vrecko s menom vášho dieťaťa. Ak sa vám páči štýl vianočných ponožiek alebo pančúch, tak aj tie je možné mať personalizované pre celú rodinu. Vyrobiť ich vieme z niekoľkých materiálov v púdrových farbách. Ak sa vám páčia tradičnejšie vianočné farby, tak vám sviatočnú atmosféru pripomenú vianočné ponožky značky Fabelab . Ponožky nemusia visieť iba na krbe, pokojne ich zaveste na poličku alebo hocikde, kde vám urobia radosť.

 Vianočné ozdoby Maileg

Kto u vás doma zdobí vianočný stromček? Zdobíte ho tajne vy, keď už deti spia, aby si ho ráno našli ako prekvapenie? Alebo je to vaša rodinná tradícia a zdobíte ho spoločne? Nech je odpoveď akákoľvek, veríme, že vaše deti považujú váš stromček za ten najdokonalejší. Vedeli ste, že vďaka značke Maileg môžeme mať na stromčekoch minimalistické a veľmi dizajnové vianočné ozdoby? Už niekoľko rokov majú kovové ozdoby Maileg veľký úspech aj u nás. Sú ručne maľované a prepracované do posledného detailu.

Môžete si kúpiť naraz viac rovnakých ozdôb alebo si spraviť mix viacerých. Dokonca sú vhodné aj ako darček, pretože môžu byť milou spomienkou na dobrých priateľov. Niektorí dávajú tieto vianočné ozdoby aj do detských adventných kalendárov. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, myslíme si, že ak si kúpite hoc iba jednu, stanete sa fanúšikmi Maileg vianočných ozdôb aj vy! Keďže väčšina z nich je z kovu, vydržia vám roky a možno o pár rokov budú visieť na stromčekoch vašich detí. 

Vianočné detské hračky

Obdobie Vianoc si treba užiť čo najviac. Najlepšie hravo a so smiechom na perách. Vedeli ste, že existujú aj vianočné detské hračky? Magnetická vianočná kniha či Betlehém značky Little Dutch patria už medzi vianočné stálice. Vďaka Betlehému sa deti môžu zoznámiť s vianočným príbehom o príchode Ježiška. Magnetická kniha s množstvom magnetiek je slovenský výrobok, pri ktorom sa môžete s deťmi porozprávať o mnohých vianočných a zimných činnostiach. Čo robia vaše deti v zime najradšej? Stavajú snehuliaka, guľujú sa alebo sánkujú?

Značka Little Dutch tento rok okrem bábik vo vianočnom oblečení predstavila aj dve nové bábiky. Sam a Jill sú oblečení v teplých svetroch, rukaviciach, šáloch a topánkach. Obaja sú pripravení robiť vašim deťom spoločnosť pri čítaní vianočnej knihy, popíjaní horúcej čokolády či pochutnávaní si na sušienkach. Druhou novinkou je vianočný vláčik Little Dutch, ktorý sa skladá z kociek rôznych tvarov a farieb s vianočnými motívmi. Aj pri tomto vláčiku môže vaše dieťa zostavovať rôzne varianty vagónov, stačí jednotlivé tvary prehodiť. Malým prekvapením od nás je možnosť vláčik personalizovať. Čo poviete na vianočný vlak pre vaše dieťa s jeho menom?

 
 

My sa už Vianoc nevieme dočkať, dúfame, že ich všetci zažijeme v pokoji so svojimi najbližšími. Ak budeme aj my malou súčasťou tých vašich, potešíme sa, ak označíte náš instagramový profil vo vašich príbehoch a postoch. Nezabudnite si pozrieť aj celú našu kategóriu na webke, v ktorej nájdete vianočné dekorácie a hračky.