Dostali ste pozvanie na krst a netušíte, aký darček dieťaťu priniesť? Krst je jedinečná rodinná udalosť. Je začiatkom cesty dieťa k jeho viere. Krst sa nielen v našom regióne spája s oslavou a k tej patria často aj darčeky. Nie sú to však obyčajné darčeky, ktoré deti dostávajú bežne. Darček ku krstinám nesie v sebe často veľkú symboliku. Väčšina ľudí, ktorí dostali takéto pozvanie, hľadá originálny darček na krstiny. Chcú darovať niečo, čo si budú rodičia aj dieťa pamätať, aj keď vyrastú. Hľadajú niečo jedinečné a originálne. Preto by sme vám chceli dať niekoľko tipov na darčeky, ktoré by ste mohli využiť ako darček na krstiny práve vy.    

Aký darček kúpiť ku krstu?

Neodmysliteľnou súčasťou krstu je košieľka a sviečka. Tie by podľa zvykov mali zabezpečiť krstní rodičia. Ak nimi nie ste, skúste zistiť či majú plán, kam s košieľkou a sviečkou po krste. Obe nesú v sebe veľkú symboliku, a tak by bola veľká škoda uložiť ich iba niekam do skrine. Môžu sa tam znehodnotiť alebo dokonca poškodiť. Milým darčekom môže byť krabička na sviečku a spomienky, do ktorej ich môžu rodičia uložiť a s nimi aj ďalšie malé drobnosti, ktoré budú milou spomienkou na detstvo.
Aj my máme deti, a preto vieme ako niektoré veci dokážu prirásť k srdcu. Pre nás rodičov majú veľkú emocionálnu hodnotu, a tak trochu dúfame, že o pár rokov ocenia aj naše deti, že sme ich pre ne odložili. Drevené krabičky personalizujeme v našej vlastnej dielni – pomocou lasera a veľkej dávky lásky. Navyše unikátne gravírovanie s menom, dátumom narodenia dieťaťa alebo vlastným textom, robí z krabičky výborný darček nielen ku krstu, ale aj k prvým narodeninám.

 

Darujte ku krstu personalizovanú hračku

Poznáte značku Little Dutch alebo Label Label? U rodičov majú veľký úspech, pretože hračky sú do detailu spracované z kvalitných materiálov a ich farby sú dokonalé. Hračky môžete dokupovať v rovnakých farebných kombináciách, a tak spoločne ladia a nenarúšajú interiér. Aj u detí sú veľmi obľúbené, pretože ponúkajú veľa možností na hru a rozvíjajú ich fantáziu. V ponuke máme niekoľko drevených vláčikov ktoré obsahujú rôzne tvary a farby kociek. Vďaka hre s nimi, si dieťatko zdokonaľuje jemnú motoriku, kreativitu a zároveň trénuje trpezlivosť. Drevené vláčiky pre vás môžeme personalizovať. Stačí si vybrať farebnú verziu, vyplniť dátum a čas narodenia, miery a meno dieťaťa. Aj tieto vláčiky sú vhodným darčekom ku krstu. Na vláčik v tom prípade pribudne meno, dátum krstu a slovné spojenie „Ku krstu“ a dva symboly – krížik a holubica.

Hračky s náboženským motívom

Krst je základná sviatosť, súvisí s vierou a náboženstvom, a preto sa nečudujeme, že medzi veľmi obľúbené darčeky ku krstu patrí aj Noemova archa od značky Little Dutch . V balení Noemovej archy nájdete 25 dielikov: drevenú loď, postavu Noaha a jeho manželky a veľkú skupinu zvierat. Dieťatko sa tak už v útlom veku môže zoznamovať s biblickým príbehom o Noemovej arche. Skvelý tip na originálnu hračku ku krstu, ktorá podporuje hranie rolí, predstavivosť a v neposlednom rade rozvoj slovnej zásoby. Aj tu sme sa rozhodli ponúknuť možnosť hračku personalizovať. Je len na vás, či sa rozhodnete na túto archu pridať iba meno dieťatka alebo aj dátum. Samozrejmosťou je vytvoriť personalizácie ku krstu – v tom prípade stačí vyplniť kolónku s menom a dátumom krstu

Personalizované predmety ku krstu

Máme pre vás aj niekoľko tipov na predmety, ktoré rodičia využijú pri starostlivosti o svojho drobca v podstate každý deň. Osuška s údajmi o narodení alebo dátumom krstu môže byť rovnako milou spomienkou, ktorú rodičia môžu neskôr odložiť ako pamiatku pre svoje dieťa. Pridať tieto údaje vieme dokonca až v 18tich farbách.

Meno dieťatka vieme pridať aj na ochranné lyžičkydrevené tanieriky či hryzátka zo silikónu a dreva. Tie sú tiež vhodným darčekom ku krstu pre dievčatko alebo chlapčeka. Výhodou je, že ich rodičia budú vedieť rozlíšiť a nikdy si ich nepomýlia s inými.

 

Vyšiť meno dieťaťa vieme aj na uško zajačika mojkáčika Zoe. Je vo veľkosti 34 centimetrov a v prípade potreby sa dá sa vyprať. Aj pri zajačikovi si môžete vybrať vyšité meno na ušku z 18tich farieb. Máme pre vás aj zaujímavú novinku – Moonie zajačiky alebo medvedíky s nočným svetlom a relaxačnými zvukmi. Tie  pomáhajú bábätku upokojiť sa a ľahšie zaspať. Moonie zvieratká ponúkajú päť prírodných relaxačných zvukov (lono matky, vietor, lesný potok, morské vlny, dážď) a uspávanku, zloženú špeciálne pre novorodencov.

 

Veríme, že sme vám týmto článkom inšpirovali a pomohli vám vybrať originálny darček ku krstu, ktorý poteší rodičov aj malého oslávenca. Potešíme sa, keď nám napíšte vaše tipy, ktoré sú vhodné ako darčeky ku krstu a ktovie, možno ich čoskoro nájdete aj v našej ponuke.