Kto už z krabíc vytiahol aspoň jednu vianočnú ozdobu alebo dekoráciu? Predpokladám, že ja s Katkou nie sme jediné, ktoré už majú zavesené Maileg ozdôbky na voňavých vetvičkách. S pribúdajúcim dátumom pribúdajú v domácnostiach aj farebné svetielka, obrovské papierové hviezdy či ručne robené ozdôbky. Viete však na čo netreba zabudnúť? Dopriať sviatočnú náladu aj obyvateľom domčeka pre bábiky!

V našej ponuke nájdete domčeky pre bábiky rôznych značiek a rôznych veľkostí – stačí si vybrať ten, ktorý bude najviac vyhovovať vašej domácnosti. Ja mám doma domček od Little Dutch a aj tento rok som sa rozhodla, že je fajn dopriať trocha sviatočnej nálady aj jeho obyvateľom. Žije tam myška značky Maileg, tých nájdete v Minilove naozaj veľa a možno si nebudete ani vedieť vybrať, spoločnosť jej robia aj iné figúrky podľa toho, ako sa rozhodne majiteľka domčeka. Niekedy sa na pohovke vyvaľuje dokonca aj dinosaurus 🙂

Tento rok sme s výzdobou začali pomerne skoro

Neuvážene som zobrala krabicu s ozdôbkami na jedno fotenie a zabudla ju odložiť. Lícnatka sa tak sama rozhodla, že prišiel najvyšší čas na zdobenie. Už minulý rok som z odrezkov vianočných látok ušila jednoduché vianočné prikrývky a vankúše. Na tie nepotrebujete naozaj veľa, stačí vám kus vianočnej látky (pokojne môže byť aj červená a zelená – veď to sú farby Vianoc), trocha vaty, ihla a niť. Zošiť spolu pár kusov látky nebude istotne problém a deti sa potešia, že ich malí kamaráti budú mať vianočné periny.

Značka Maileg tento rok priniesla aj vianočný strom pre drobné myšky, myslím si, že ešte stále si ho stihnete objednať alebo prísť osobne vyzdvihnúť. A hneď k tomu prihoďte aj vianočnú girlandu, ktorá sa do domčeku akurát hodí. Ak však tento článok čítate krátko pred Vianocami, skúste sa pri najbližšom nákupe potravín poobzerať v časti s vianočnými ozdobami, či tam nenájdete aj nejakú dekoráciu so stromčekom. Ja som dokonca našla jeden stromček rovno so svetielkami, takže u nás sa aj vďaka nemu v domčeku svieti. Okrem iného máme doma aj lampášiky, ktoré nám darovala moja mamina ako dekoráciu, tak sme ich šupli nech svietia v dome 🙂 Áno, sú ako päsť na oko, ale pamätajte, nemusí to byť tip top zladené. Dôležitá je tá radosť zo spoločnej aktivity s vašim drobcom. Vyzdobiť si ho môžete aj reálnymi svetielkami, ktoré sa pred Vianocami dajú nájsť všade a v oveľa kratších rozmeroch, takže sú ako stvorené pre tieto drobné domčeky. Mne sa pred rokom podarilo nájsť na Amazone aj svetielka, ktoré síce nesvietia, ale zaručene prinesú vianočnú náladu do každého domčeka.

Medzi vianočnými ozdobami som našla aj takú, ktorá sa mi hodila ako drevené sánky, pretože aj tí najmenší kamaráti si zaslúžia dobrú sánkovačku, nemyslíte? Veľa krásnych vecí do domčekov je možné kúpiť aj mimo vianočnej sezóny, veď aj v ponuke Minilove nájdete mnoho zaujímavých kúskov – napríklad koberec, nech nie je nikomu zima na nohy, alebo kôš na všakovaké drobnosti, ktorých je aj v domčeku plno 🙂

 

Niekedy stačí, aby sme sa aj my dospelí snažili pozerať na veci detskými očami, alebo požiadať o pomoc naše deti a vymyslieť si dekorácie do domčeka spoločne. Práve takáto aktivita môže byť na pár rokov milou tradíciou, ktorá bude súčasťou vašej domácnosti, pretože domčeky pre bábiky bavia menšie ale aj staršie deti.

U nás sa na streche domu ocitol aj Santa so sobami, pod stromčekom budú zabalené darčeky, ktoré sú vlastne ozdobami na strom a možno sa aj jeho obyvatelia oblečú o čosi sviatočnejšie. Uvidíme, aké zázraky sa v našom drobnom dome pred Vianocami ešte stanú.