Aj samotný Grinch už musí súhlasiť, že Vianoce sa blížia. Či chceme (a my naozaj chceme) alebo nie, tak už o pár týždňov nás čakajú tie najligotavejšie sviatky v roku. My sme sa na ne chystali už od septembra, pretože vtedy sa každý rok začíname meniť na vianočných škriatkov, ktorí vyberajú hračky, ktoré potešia najmä deti, no zároveň aj vianočné ozdoby, ktoré spravia radosť dospelým. Ani tento rok tomu nebolo inak a už v septembri sme sa pripravovali na vianočnú sezónu, aby ste si mohli vybrať tie najkrajšie ručne maľované ozdoby alebo doplnky do vlasov.

Maileg vianočné ozdoby sú obľúbené aj tento rok

Po minuloročnej skúsenosti, keď bol o ne veľký záujem sme nechceli nechať nič na náhodu a poriadne sa zásobili. Aj napriek tomu ste napríklad ozdobu Medvedíka vykúpili. Nebojte sa, máme ho opäť na sklade a kto nestihol, tak teraz je tá správna chvíľa na jeho objednanie.
Rovnako obľúbenou ozdobou je aj Vtáčik, ktorý tiež navodí tú správnu sviatočnú atmosféru. Práve pri tejto ozdobe, na ktorej nájdete krásne maľované detaily je treba spomenúť, že všetky ozdoby Maileg sú maľované ručne a veľmi precízne. Práve to im pridáva na ich jedinečnosti a výnimočnosti.
Lesné zvieratká k Vianociam patria, a preto by sme tu chceli spomenúť aj ozdobu srnčeka menom Bambi. Kniha s jeho príbehom sa veľmi často nachádza v detskej knižnici a teraz už môže malý Bambi visieť aj na vašom strome.
Výber ozdôb je naozaj veľmi široký a nakombinovať si ich môžete podľa vašej chuti. Páči sa vám srdce, húska, korčuľa, snehuliaci alebo hviezdička?

 

Ozdoby sú vyrobené z kovu, nemusíte sa preto báť, ak vám nejaká padne. Na prvý pohľad vyzerajú veľmi krehko a niekto si dokonca myslí, že sú vyrobené z porcelánu, no vzhľadom na kvalitu materiálov vydržia podľa nás roky a môžu sa dokonca dediť. Každá z nich je sama o sebe malým vianočným pokladom, ktorá možno o pár rokov pripomenie vašim deťom to, ako túžobne očkovávali Štedrý večer a spomenú si na teplé svetielka, voňavé koláčiky a vysnívané darčeky.
Je len na vás, či si každý rok kúpite jednu špeciálnu ozdobu, ktorá vám bude pripomínať konkrétne Vianoce, alebo ich kúpite naraz vo väčšom množstve. Vianočné ozdoby Maileg sú také originálne, že na strome vynikne hoc aj jedna ozdoba, no zároveň ich môžete jednoducho kombinovať a vybrať si viac naraz. Všetky spolu krásne ladia.
Ak sa vám Vianoce spájajú skôr s drevenými ozdobami a prajete si mať stromček ozdobený v prírodnejšom duchu, tak ani na vás sme nezabudli. Vybrať si môžete z troch farebných prasiatok a otázka znie, ktoré z nich si pozvete k vám domov? 🙂

Pre tých, ktorí sa boja klasických rozbitých ozdôb sme vybrali túto látkovú lízanku, ktorej motív poznáme skôr zo zahraničia, no každým rokom je stále viac bežnejší aj na slovenskom či českom trhu. Použiť ju môžete ako milú dekoráciu na čečine vo váze.

Ozdoby nielen na vianočný stromček

Nemôžeme zabudnúť na sviatočné doplnky pre naše deti. Sú vhodné na vianočné fotenie, ale potešia aj v dňoch pred alebo počas sviatkov. (Vianočných škriatkov vždy aj počas roka:)) V našom prípade sa o ne postarala naša obľúbená značka Rockahula. Deťom sa veľmi páči čarovná palička so sobíkom, vďaka ktorej dokážu pričarovať chutný koláčik.
Nezbedné vlásky skrotí čelenka so sobími uškami, aby sa pri výrobe vianočných pohľadníc nelepili kam nemajú a využiť ich môžu aj na vianočnej besiedke. Poznám aj také dieťa, ktoré tieto rozkošné čelenky nosí na čapici, pretože sa o ne nechce ukrátiť ani keď je vonku o čosi chladnejšie. Cestou na horúcu čokoládu v meste vyčarí úsmev nie jednej osobe v električke 🙂
V ponuke však nájdete aj niečo decentnejšie, avšak stále vianočne rozkošné – máme tam rôzne gumičky alebo pukačky so stromčekmi, imelom a mašličkami. Stačí si už iba vybrať tie, ktoré sa najviac hodia k vianočnému outfitu.

 

U nás nie je veľmi zvykom venovať niekomu vianočnú ozdobu, ale myslíme si, že práve tie od značky Maileg tieto ambície mať pokojne môžu. Práve od vás sme sa dozvedeli, že ich kupujete ako malú pozornosť kolegyniam alebo kamarátkam, ktorým chcete urobiť na Vianoce malým darčekom. Alebo ozdôbkami plníte adventné kalendáre, a tak sa deti môžu každý deň potešiť jednou ozdôbkou. Do kalendára vkladáte aj sponky a gumičky Rockahula. Sá malé, spratné a roztomilo vianočné.
Tak si choďte urobiť teplé kakao, dať si teplé ponožky a objavte všetky tie poklady, ktoré nájdete v sekcii VIANOCE na našej stránke.