Aj keď sa nám rok 2019 pomaly ale isto blíži ku koncu (áno, ja viem, ešte je len August, ale predsa :)), my v Minilove neprestávame s pridávaním noviniek. Keď sme začiatkom roka navštívili výstavu hračiek v Norimbergu, zopár kúskov si nás získalo na prvý pohľad. A jedným z nich bol práve pracovný stôl s opaskom pre mladých kutilov z dielne obľúbenej značky Little Dutch.

 

Zopár základných informácií na úvod…

Pracovný stôl Little Dutch je vyrobený z vysokokvalitného dreva. Kompletná sada sa skladá až zo 48 častí, nájdete v ňom naozaj všetko, čo bude Váš malý kutil pri pomáhaní ocinovi potrebovať. Jeden pracovný stôl (ako to už býva u nás zvykom  😆 ) pristál aj v našej domácnosti a preto môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že je stabilný, veľmi kvalitne prevedený a vypracovaný do posledného detailu. Konštrukcia je teda pevná a farebne je stôl ladený do viacerých odtieňov modrej farby. Pracovná doska, nožičky a niektoré časti súčiastok ostali v prírodnom prevedení. Tabuľka na zapisovanie je klasicky v čiernej farbe.

Výška stola je 86 cm, výška po pracovnú dosku je 55 cm. Pre poriadok si uvedieme tiež šírku (55 cm) a hĺbku (36 cm). Rozmerovo sa pracovný stôl veľmi približuje rozmerom drevenej kuchynky Little Dutch. Doma ich máme uložené vedľa seba a pekne k sebe ladia.

Čo všetko Pracovný stôl obsahuje…

Pracovný stôl Vám príde zabalený v krásnej darčekovej krabici s vyobrazenou fotkou chlapca v akcii. V balení nájdete až 48 jednotlivých častí, ktoré spolu dotvárajú krásny celok. Neodmysliteľnou súčasťou je zverák, ktorý je umiestnený v prednej časti pracovného stola. Na pracovnej doske nájdete vyobrazené meradlo v cm a 28 dierok, do ktorých sa dajú pripevňovať skrutky a ostatné tvary. Rovnaké otvory nájdete tiež v hornej časti pracovného stola. V tej sú umiestnené tiež štyri ozubené kolieska (rôznej veľkosti), ktorými môžte jednoduchým pohybom krútiť. Nájdete tu tiež zavesenú tabuľku na zapisovanie jednotlivých úloh, ktoré chcete vyriešiť.

 

Do pripevneného stojanu v hornej časti pracovného stola si môžte uložiť uhlomer, kladivko či skrutkovač. Samozrejme, ak by ste si radi s pomocou náradia napríklad zavesili obraz, nesmie Vám chýbať vodováha. Aj tá je súčasťou balenia. V spodnej časti si môžete uložiť všetky ďalšie komponenty – nájdete tu dve drevené bedničky na matice a skrutky. Lebo poriadok musí byť aj v dielni. A to najdôležitejšie na koniec – skvelý nastaviteľný opasok, ktorého rozmery sa dajú prispôsobiť dieťatku a v ktorom nájdete 3 priehradky na zapichnutie kladiva, kľúču a skrutkovača a jedno vrecko, do ktorého si môžte uložiť napríklad matice.

Ako môžete jednotlivé komponenty využiť…

Pracovný stôl umožní Vášmu dieťaťu ešte viac sa priblížiť do sveta dospelých. Všetky deti radi napodobňujú svojich rodičov a tento pracovný stôl bude slúžiť ako skvelý pomocník pri pomáhaní tatinovi. Ale ktovie, možno aj akčným maminám. Z jednotlivých komponentov si taktiež dokážete postaviť autíčko, lietadlo, helikoptéru, ale aj motorku. Kompletný návod ako na to, je samozrejme pribalený tiež. Je to naozaj všestranná hračka pre chlapcov a podľa môjho skromného názoru kľudne aj pre dievčatá. Keď sa chlapci môžu zvŕtať v kuchynke, prečo by dievčatá nemohli píliť či hoblovať.

Na záver iba dodám, že článok písala žena a preto prosím o zhovievavosť pri čítaní odborných názvov  🙄 Predsa len, pre nás je niekedy problém odlíšiť napríklad skrutku od matice, ale snaha sa cení.