Posledné týždne som v jednom kole – škola, škôlka, práca, domácnosť… Veď to všetci poznáte. Asi to tempo už bolo neúnosné a v kombinácii so sychravým počasím ma navštívila taká menšia virózka. Keďže nie som ten typ, ktorý by dokázal len tak nečinne ležať doma v posteli, napísala som pre Vás ďalší článok.. Tentokrát o tom, prečo u nás vyhráva kvalita nad kvantitou a kupujeme deťom drevené hračky

Ako ste si mohli všimnúť na našej stránke Minilove, mojou srdcovkou sú drevené hračky. Neviem ako vo Vašom meste, ale u nás v Trenčíne som zatiaľ nenašla kamennú predajňu s hračkami, kde by som si povedala: Wau, tak toto chcem mojim deťom kúpiť… Lebo je to kvalitná drevená hračka, ktorá má navyše krásny dizajn a nielenže ich zabaví, ale ich aj niečo nové naučí. V každom hračkárstve sa na mňa už od vchodu valia plastové domčeky, farebné bábiky, blikajúce autíčka a odrážadlá, rozprávajúce zvieratká, anglicky hovoriace tablety …. Áno, všetky tieto hračky sú pre deti obrovské lákadlo (preto tak nerada s mojimi deťmi chodím do hračkárstva 🙂 ).. Ale iba na chvíľku. Kým sa nevybije batéria, nepokazí obal, neomrzí nás to večné vyhrávanie jednej melódie dookola. A preto kúpime ďalšiu a ďalšiu podobnú hračku. A preto máme doma ďalšie a ďalšie nezmyselné veci, ktoré po krátkom čase skončia v koši.

Nebojte sa, aj u nás doma nájdete spievajúcu Elzu, niekoľko bábik Barbie, či blikajúce autíčka Cars. Sme normálni rodičia a tomu tlaku sa naozaj nedá úplne vyhnúť. Ale okrem toho tam nájdete tiež drevené kocky (také klasické, s akými som sa ešte ja hrávala), hromadu rôznych puzzle, montessori pomôcky, magnetické stavebnice Tegu, či drevenú garáž s parádnymi drevenými autíčkami a heliportom na streche. Tie hračky majú jednoducho svoje čaro. Nielenže vydržia dlhé roky, ale naučia Vaše deti trpezlivosti, kreativite, pomôžu rozvoju jemnej motoriky a pozorovacích schopností. A čo si budeme nahovárať? Dizajn je tiež dôležitý. Taký drevený domček, či kočík dokážu každú detskú izbičku zútulniť a spríjemniť.

A áno, tieto hračky sú drahšie. Uznávam. Ale o tom to práve je. Že radšej kúpim jeden kvalitný kočík a budeme ho mať niekoľko rokov a možno sa s ním pohrajú aj ďalšie deti. Že miesto dvadsiatich blikajúcich autíčiek kúpim dve masívne drevené a môžeme sa s Paťkom hrať dokolečka každý deň. Jednoducho nie je dôležité koľko, ale v akej kvalite. Myslím, že táto veta sa dá aplikovať na všetko. Skúste to a uvidíte, že aj Vaše deti si drevené hračky obľúbia.

Katka, Paťko a Sárinka…