Rodičia sa v istom bode vývoja detí začnú deliť na dve skupiny. Viete aké?
Je to jednoduché – delia sa na tých, ktorí vedia vytvoriť zo všetkého niečo a doma majú plnú skriňu všakovakých výtvarných potrieb. A potom na tých, ktorí sa necítia pri maľovaní, kreslení a vystrihovaní až tak príjemne, nemajú doma plné skrinky farbičiek, brmbolcov či nití. Obe skupiny sa však snažia vytvoriť deťom prostredie plné lásky, v ktorom sa môžu rozvíjať a hľadať svoje obľúbené činnosti, ktoré pre ne znamenajú veľa a prinášajú im radosť.

Kreatívnym sadám vie odolať iba málokto

Či už patríte k prvej alebo druhej skupine, kreatívne sady sú záľubou všetkých. Rodičom, ktorí výtvarným umením veľmi neoplývajú dokážu ušetriť veľa nervov a starostí. Naopak rodičia, ktorí majú doma arzenál materiálu na tvorenie, neodolajú možnosti kreatívne sady vyšperkovať vlastnými nápadmi a vytvoriť tak naozaj jedinečné kúsky. My sme si pre vás pripravili novinky z kreatívneho sveta francúzskej značky Janod a radi vám ich priblížime.

Pre deti od 6 rokov sme do ponuky zaradili kreatívne sady na vytvorenie zvieratiek z brmbolcov. Vybrať si môžete z dvoch zvieratiek, ale princíp je pri oboch sadách rovnaký. Či už vyberiete sadu na výrobu tigra alebo jednorožca, pri výrobe sa deti určite zabavia. Obe sady obsahujú kartón, vlnu, plstenú dosku, farebnú penu, mini brmbolce a návod, ktorý je veľmi jednoducho vytvorený tak, aby ho pochopilo aj dieťa. Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, no zvieratká budú vo veľkosti 15-17 centimetrov. Výsledný kúsok tak môže byť krásnou dekoráciou v detskej izbe. Táto veľmi jednoduchá aktivita bez použitia lepidla rozvíja jemnú motoriku a kreativitu a umožní deťom od 6 rokov zabávať sa tvorením na približne 1 hodinu.

Výroba šperkov nebola nikdy jednoduchšia

Kto by odolal vlastnoručne vyrobeným šperkom? Predovšetkým ak sú vytvorené s láskou? Chceli by sme vám ukázať tri nové sady, ktoré sa venujú práve výrobe šperkov – od náramkov, cez náhrdelníky až po talizmany. Vhodné sú pre 7-8 ročné deti, no s pomocou rodičov ich zvládnu vyrobiť aj mladšie ročníky. Nebojte sa preto zapojiť a stráviť tak príjemný čas s vašim drobcom 🙂

Pamätáte si na obdobie, keď boli veľkým hitom náramky priateľstva? Dnes tomu nie je inak, kamaráti a kamarátky si medzi sebou stále dávajú milé drobnosti, ktoré im pripomínajú ich priateľstvo. Sada Výroba šperkov Náramky je na to ako stvorená. Nájdete v nej materiál na výrobu dvoch náramkov v krásnych farbách s mušličkou či korálkou.

Ak hľadáte kreatívnu sadu, z ktorej by bolo možné vytvoriť o čosi viac originálnych šperkov, pozrite sa na sadu Výroba šperkov Papierové korálky. Táto kreatívna súprava umožní deťom vyrobiť 2 náhrdelníky a 4 náramky pomocou netradičných papierových korálok. Ak netušíte, ako sa také korálky vytvárajú pozrite si toto video, v ktorom je všetko dokonale vysvetlené.

Poslednou novinkou je XXL kreatívna sada Výroba šperkov Talizmany, v ktorej sa skrýva materiál na výrobu 16 kusov rôznych šperkov a talizmanov. Deti si svoje šperky môžu vytvoriť zo skutočných kameňov tým, že si ich vyberú podľa farby, aktuálnych pocitov alebo významu. Súčasťou sady však nie sú iba kamene, ale aj rôzne ampulky, korálky, prívesky či farebné nite. Vzniknúť tak môžu originálne kúsky, ktoré budú symbolom nielen spoločného priateľstva.

Niečo nové aj pre malých výtvarníkov

Pre malých umelcov sme si pripravili kreatívnu sadu Maxi Maľovanie s číslami Delfíny. Tá obsahuje 2 obrazy, ktoré je potrebné vymaľovať 15 vodovými farbami. Jeden z obrazov má dokonca pozlátené časti, aby bol konečný výsledok ešte zaujímavejší. Tie sú samozrejme tiež súčasťou kreatívnej sady, takže všetko bude pripravené rovno na tvorenie. Hotové obrázky môžu byť veľmi peknou dekoráciou nielen detskej izby.

Druhá kreatívna sada je Maxi Tvoríme so šnúrkami Džungľa, ktorá je netradičná práve tým, že sa v nej tvorí pomocou farebných šnúrok. Táto veľmi jednoduchá technika umožňuje deťom od 8 rokov vytvárať krásne obrázky pomocou rôznofarebných nití, ktoré sa naťahujú od klinčeka ku klinčeku podľa priloženého návodu. S trochou trpezlivosti a sústredenia sa deťom pred očami objavia 2 nádherné zvieracie hlavy – majestátny tiger a okázalý papagáj!

 

Tak ako sa vám páčia naše kreatívne novinky? My sme im nevedeli odolať a najradšej by sme si k nim sadli a začali tvoriť 🙂 Vhodné sú nielen na tvorenie počas škaredého počasia, choroby alebo dovolenky ale aj ako darček. Stačí si iba vybrať!